لحظة بلحظة

Eşref Hakimi hakkında tecavüz soruşturması başlatıldı


Nanterre Cumhuriyet Savcılığı tarafından, Fas Milli Takımı ve Paris Saint-Germain’in (PSG) yıldız futbolcusu Eşref Hakimi hakkında cinsel saldırı suçlamasıyla soruşturma başlatıldı.

Şarku’l Avsat’ın AFP’den aktardığı habere göre, 24 yaşındaki bir kadın Hakimi’yi, 25 Şubat’ta Paris’in batı banliyölerinden Boulogne-Billancourt’daki evinde kendisine tecavüz etmekle suçladı.  

Savcılık, adli kontrol şartının Hakimi’nin kadınla temasa geçmesini yasakladığını, yurt dışına çıkması önünde engel teşkil etmediğini belirtti.

Nanterre Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Pazartesi günü başlatılan hazırlık soruşturması sulh ceza hakimine devredildi.

Hakimi’nin avukatı Fanny Colin, Salı günü ‘Le Parisien’ gazetesine yaptığı açıklamada, suçlamaların ‘yanlış’ olduğunu ve deneyimli futbolcunun ‘sakin ve durgun’ olduğunu belirtti.

AFP’ye konuşan kadının avukatı Rachel Flore Pardo, “Müvekkilim tüm beyanlarını sürdürüyor. Sadece yargıya ifade etmeyi seçti ve özellikle güvenliğini korumak için davayı kamuoyuna duyurmak istemiyor” dedi.

Genç kadının, olayı bildirmek için geçtiğimiz Pazar günü Val-de-Marne’deki bir karakola gittiği ancak şikayette bulunmadığı ifade edildi.

Bir polis kaynağına göre kadın, Ocak ayında Instagram’da Hakimi ile tanıştığını ve Cumartesi günü futbolcunun evine gittiğini söyledi.

Hakimi’nin kendisine tecavüz etmeden önce rızası olmadan ‘öptüğünü ve dokunduğunu’ ifade eden genç kadın, deneyimli futbolcuyu uzaklaştırmayı başardı.

İspanya doğumlu olan Hakimi, İspanyol oyuncu Hiba Abouk ile evli ve iki erkek çocuk babası.

Pazartesi günü FIFA tarafından düzenlenen ‘FIFA The Best’ ödül törenine katılan Hakimi, yılın 11’inde yer almıştı.

24 yaşındaki futbolcu, geçen yıl Katar’da düzenlenen Dünya Kupası’nda Fas’ı daha önce Dünya Kupası’nda yarı finale ulaşan ilk Afrika ve Arap takımı olma başarısına götüren önemli isimlerden biriydi.

 


المصدر

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

زر الذهاب إلى الأعلى