Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
لحظة بلحظة

Macron, Rus saldırganı desteklemenin onun ortağı olmak anlamına geldiğini söyledi


Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Çin’i ziyaret etti.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron bugün Pekin’de, Çin’in Rusya’ya silah gönderme olasılığına atıfta bulunarak Ukrayna ihtilafında ‘saldırganı’ desteklemenin ‘uluslararası hukuku ihlal etmede ortak’ olmak anlamına geldiği konusunda uyarıda bulundu.

Gazetecilerin sorularına yanıt veren Macron, yarın Çinli mevkidaşı Şi Cinping ile yapacağı görüşmede yaptırım uygulama tehdidinde bulunmayacağını belirterek ‘tehdidin uygun yol olmadığını’ vurguladı.

Üç gün sürecek Çin ziyaretinde Macron’a Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen eşlik edecek. Şarku’l Avsat’ın edindiği bilgilere göre Fransa Cumhurbaşkanı cuma günü de Çin’in güneyindeki Kanton’a hareket edecek.

Paris, özellikle Pekin’in koronavirüs salgınıyla mücadelesi kapsamında uyguladığı çok katı kısıtlamaların ardından Çin ile her düzeyde alışverişi ve diyalogu yeniden canlandırmak istiyor.

Macron, Çin’e gitmeden önce ABD Başkanı Joe Biden ile bir telefon görüşmesi yaptı. Fransız yetkililere göre görüşmede iki lider de ‘Çin’in Ukrayna’daki savaşın sona ermesini hızlandırmak ve sürdürülebilir bir barışı tesis etmek için ortak çabalar göstermesi’ yönündeki umutlarını dile getirdi.


المصدر

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

زر الذهاب إلى الأعلى